top of page

Twoja konkurencja jest gotowa na Microsoft Azure – a Ty?Innowacje technologiczne następują szybko we wszystkich branżach. Pozostanie przy starych, coraz mniej efektywnych rozwiązaniach niesie za sobą istotne konsekwencje. Prawda jest taka, że Twoja konkurencja inwestuje w metody nowoczesne. Trwanie przy dotychczasowych, w pewnym stopniu już nieaktualnych narzędziach, stawia biznes w gorszej sytuacji. Nie tylko pozbawia wielu funkcjonalności, ale przede wszystkim prowadzi do tzw. długu technologicznego. A liczby mówią same za siebie. W 2019 r. wartość rynku usług w chmurze przekroczyła już wyraźnie 1 mld zł. U firm decydujących się na innowacyjne rozwiązania, do których należy korzystanie właśnie z chmury obliczeniowej, zauważamy coraz widoczniejszą rosnącą przewagę konkurencyjną, która pozwala im na szybsze i dokładniejsze przewidywanie przyszłości oraz adaptację do zmian.


Jasna chmura nad polskim biznesem

Jak sytuacja wygląda w kraju nad Wisłą? Raport IDG i Oktawave (1) pokazuje, że 20% firm w Polsce wdrożyło chmurę w środowisku produkcyjnym, a kolejne 32% planuje to wkrótce zrobić lub jest już w fazie testów. Skoro to prawda, to wkrótce już ponad 50% firm w Polsce będzie korzystało z usług cloudowych.

Cloud computing w Polsce urósł o 31% i jest to następstwem licznych czynników. Poszukiwanie oszczędności, elastyczności i skalowalności to tylko niektóre z nich. Prężnie rozwijają się także komercyjne centra danych, a ich oferta kusi największych graczy na rynku. Nie ma co ukrywać, subskrypcyjny (zamiast licencyjnego) sposób rozliczenia za chmurę jest korzystniejszy, co wpływa pozytywnie na płynność finansową jej klientów. Nie można również zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa oraz stale zwiększającej się ilości gromadzonych i przetwarzanych danych. Jakby tego było mało, wdrożenie rozwiązań chmurowych jest dużo szybsze i pozbawia konieczności dbania o własną infrastrukturę, utrzymanie serwerów, tworzenie back-upów.


Co powinieneś wiedzieć o chmurze obliczeniowej?

Wraz ze wzrostem liczby klientów chmury, rosną mity na jej temat. Skoro dotrwałeś do końca tego artykułu, zapewne szukasz odpowiedzi na konkretne pytania. Czy chcesz w łatwy do zrozumienia sposób poznać najważniejsze informacje o chmurze? A może nie wiesz, jakie możliwości realnie oferuje technologia chmury dla Twojego biznesu? Chciałbyś lepiej poznać chmurę Azure od Microsoft? Specjalnie dla Ciebie 9 czerwca 2020 r. przeprowadzimy nieodpłatny webinar traktujący o tematyce chmury, bazując na usługach Micorosoft Azure.


Spotkanie kierujemy do szefów działów IT oraz osób odpowiedzialnych za innowacje. Webinar będzie też wartościowy dla wszystkich menadżerów, od decyzji których zależy sposób przechowywania i korzystania z zasobów danych. Ten webinar jest dla Ciebie, jeśli chcesz poznać prawdziwe rozwiązania swoich problemów w oparciu o doświadczenia innych firm.


Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

Podczas webinaru pokażemy, jak usługi w chmurze platformy Microsoft Azure mogą wspierać Twoją organizację. Rozwiejemy wiele mitów i przybliżymy jak w rzeczywistości wygląda proces migracji do chmury. W efekcie, rozwiejemy Twoje wątpliwości w zakresie tego, kiedy i czy warto zdecydować sie na przejście do chmury. Ponadto, zilustrujemy najlepsze praktyki optymalizacji cloudowych rozwiązań. Na koniec przedstawimy realny scenariusz związany z migracją. O blaskach i cieniach całego procesu przejścia do chmury opowie Jakub z firmy SITA FOR AIRCRAFT. Usłyszycie w jaki sposób Microsoft Azure zmienił zarządzanie procesami biznesowymi w żywej organizacji.


Należy pamiętać, że ewentualne przejście do chmury pomocy doświadczonego partnera, który pomoże przeprowadzić analizę przed wdrożeniową i wstępnie oszacuje koszty związane z przeniesieniem infrastruktury do chmury. Na początek, warto poznać możliwości rozwiązań cloudowych, przeanalizować jakie usługi chmurowe (oraz w jakim modelu) najbardziej odpowiadają naszemu biznesowi oraz poznać przykładowe wdrożenia. Zacznij już dzisiaj, a przekonasz się jaką przewagę da Ci zdobyta wiedza.


Oddając w Państwa ręce niniejszy artykuł, rozpoczynamy tym samym specjalną serię "Azure - Tips & Tricks". Tematycznie pogrupowane artykuły na temat Azure będą powracać systematycznie na naszym blogu BitPeak. Już teraz możemy zdradzić, że kontynuacją serii będzie zbiór porad jak znaleźć oszczędności dla rozwiązania Data Integration w chmurze Azure.


BitPeak

office@bitpeak.pl

Źródło:

(1). 300Research, dział analityczny 300Gospodarki na podstawie raportu Computerworld TOP200, edycja 2019 r.Zarezerwuj już teraz swoje miejsce na nieodpłatnym webinarze! http://events.bitpeak.pl/


75 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page